26
de novembre
del
2014
Actualitzat
el
03
de desembre
a les
9:47h
Foto: Adrià Costa
Dissabte 6 de desembre
MATÍ
10,00 – 11,00 Grup "El Toll" (Passacarrers) Catedral i Plaça Gaudí
10,00 – 11,30 Festorum de 5 (Passacarrers) Rambla del Passeig
10,30 – 11,00 "Armar al cavaller" de Casus Bellic (Actuació) Adoberies
10,30 – 12,00 "La Llegenda del comte Guifré" de Infestum (Passacarrers) Parc Jaume Portell i Rambles
10,30 – 11,15 "Llegendes medievals" de Titelles Naip (Actuació) Plaça dels Màrtirs
10,45 – 12,15 "Espectacle de circ" de Toniton (Passacarrers) Església de la Pietat i voltants
11,30 – 12,00 Demostració de lluita de Casus Bellic (Actuació) Plaça Antoni Gaudí
11,30 – 12,30 Grup “El Toll” (Passacarrers) Catedral i Plaça Gaudí
11,30 – 13,30 Carro de contes (Actuació) Plaça dels Màrtirs
12,00 – Escola de Dansa TLS- Vitality Zone (Actuació) Tarima del Passeig
12,00 – 12,45 Capella Gregoriana dels Dolors amb la participació del Cor d'Amics de l'orgue de Sitges (Actuació) Capella Gregoriana dels Dolors
12,30 Dansa del Ventre i percussió en directe (Actuació) Plaça Santa Eulàlia
12,30 – 14,00 "El campament dels cavallers" de Infestum (Passacarrers) Catedral i Plaça Gaudí
12,30 – 14,00 Grallers Sagals d'Osona (Passacarrers) Rambla del Passeig
12,30 – 14,00 Festorum de 5 (Passacarrers) Pietat i voltants, rambla Bisbat i Portell
12,30 – 14,00 "Romanços de cecs cantats i contats amb vers" de Toniton (Actuació) Plaça Carbó
13,00 – 13,30 Demostració del Setges medieval de Casus Bellic (Actuació) Adoberies
13,45 – 14,00 Demostració Tir amb Arc Vall Llobera (Actuació) Pont de Queralt
TARDA
15,30 – 16,15 "Caladrius" de Grup Lleurem (Passacarrers) Església de la Pietat i voltants
15,45 – 16,00 Demostració Tir amb Arc Vall Llobera (Actuació) Pont de Queralt
16,00 – 16,30 "Armar el cavaller" de Casus Bellic (Actuació) Adoberies
16,00 – 18,00 Carro de contes (Actuació) Plaça dels Màrtirs
16,15 – 17,45 " La caça de les bèsties" de Infestum (Passacarrers) Catedral i Plaça Gaudí
16,30 Dansa del Ventre i percussió en directe (Actuació) Plaça Santa Eulàlia
16,30 – 18,00 "El vi de Sa Majestat" de Toniton (Passacarrers) Rambla del Passeig
16,30 – 18,00 Grallers Sagals d'Osona (Passacarrers) Parc Jaume Portell i Rambles
17,00 – Escola de Dansa TLS- Vitality Zone (Actuació) Tarima del Passeig
17,00 – 17,30 Demostració de lluita de Casus Bellic (Actuació) Adoberies
17,00 – 18,30 Festorum de 5 (Passacarrers) Església de la Pietat i voltants
18,00 – 18,30 Demostració del Setges medieval de Casus Bellic (Actuació) Adoberies
18,00 – 18,30 "Pa sucat amb oli i el canvi de corona" de Gallaret Teatre (Actuació) Plaça carbó
18,00 – 18,45 Microtroupe titelles (Actuació) Plaça dels Màrtirs
18,15 – 19,00 "Caladrius" de Grup Lleurem (Passacarrers) Rambla del Passeig
18,30 Dansa del ventre i percussió en directe (Actuació) Plaça Santa Eulàlia
18,30 – 20,00 "Scroon i els seus ensinistradors" (Passacarrers) Catedral i Plaça gaudí
18,30 – 20,00 "Crema de bruixes" de Infestum (Passacarrers) Catedral i Plaça gaudí
19,00 – 19,30 "Pa sucat amb oli i el canvi de corona" de Gallaret Teatre (Actuació) Plaça carbó
19,00 – 19,30 Demostració Tir amb Arc Vall Llobera (Actuació) Pont de Queralt
19,00 – 20,30 Grallers Sagals d'Osona (Passacarrers) Rambla del Passeig i Carme
19,00 – 19,45 "Caladrius" de Grup Lleurem (Passacarrers) Plaça dels Màrtirs
Diumenge 7 de desembre
MATÍ
10,00 – 11,00 Grup “El Toll” (Passacarrers) Catedral i Plaça Gaudí
10,00 – 11,00 Symphoniacs Omnis Demens (Actuació) Parc Jaume Portell i Rambles
10,00 – 11,30 Festorum de 5 (Passacarrers) Rambla Passeig i Carme
10,30 – 11,00 "Armar al cavaller" de Casus Bellic (Actuació) Adoberies
10,30 – 12,00 "La llegenda del Comte Guifré" de Infestum (Passacarrers) Parc Jaume Portell i Rambles
10,30 – 12,30 Carro de contes (Actuació) Plaça dels Màrtirs
10,45 – 12,15 "Espectacle de circ" de Toniton (Passacarrers) Església de la Pietat i voltants
11,30 – 11,45 Dansaires de Sant Miquel, dansa medieval de Vic (Actuació) Plaça de la Catedral
11,30 – 12,00 Demostració de lluita de Casus Bellic (Actuació) Plaça Antoni Gaudí
11,30 – 12,30 Grup “El Toll” (Passacarrers) Parc Jaume Portell i Rambles
12,00 – Escola de Dansa TLS-Vitality Zone (Actuació) Tarima del Passeig
12,00 – 13,00 Symphoniacs Omnis Demens (Actuació) Parc Jaume Portell i Rambles
12,30 – 13,15 “Llegendes medievals” Titelles Naip (Actuació) Plaça dels Màrtirs
12,30 Dansa del Ventre i percussió en directe (Actuació) Plaça Santa Eulàlia
12,30 – 14,00 "El campament dels cavallers" de Infestum (Passacarrers) Catedral i Plaça Gaudí
12,30 – 14,00 Grallers Sagals d'Osona (Passacarrers) Rambla del Passeig
12,30 – 14,00 Festorum de 5 (Passacarrers) Església de la Pietat i voltants
12,30 – 14,00 "Romanços de cecs cantats i contats en vers" de Toniton (Actuació) Plaça Carbó
13,00 – 13,15 Dansaires de Sant Miquel, dansa medieval de Vic (Actuació) Plaça de la Catedral
13,00 – 13,30 Demostració de Setges medievals (Actuació) Adoberies
13,45 – 14,00 Demostració Tir amb Arc Vall Llobera (Actuació) Pont de Queralt
TARDA
15,30 – 16,30 Symphoniacs Omnis Demens (Actuació) Plaça dels Màrtirs
15,45 – 16,00 Demostració Tir amb Arc Vall Llobera (Actuació) Pont de Queralt
16,00 – 16,30 "Armar el cavaller" de Casus Bellic (Actuació) Adoberies
16,15 – 17,45 "La caça de les bèsties" de Infestum (Passacarrers) Catedral i Plaça Gaudí
16,15 – 17,00 Microtroupe titelles (Actuació) Plaça dels Màrtirs
16,30 Dansa del Ventre i percussió en directe (Actuació) Plaça Santa Eulàlia
16,30 – 18,00 " El vi de Sa Majestat" de Toniton (Passacarrers) Rambla del Passeig
16,30 – 18,00 Grallers Sagals d'Osona (Passacarrers) Parc Jaume Portell i Rambles
16,30 – 17.15 "Caladrius" de Grup Lleurem (Passacarrers) Església de la Pietat i voltants
17,00 – Escola de Dansa TLS-Vitality Zone (Actuació) Tarima del Passeig
17,00 – 17,30 Demostració de lluita de Casus Bellic (Actuació) Adoberies
17,00 – 19,00 Carro de contes (Actuació) Plaça dels Màrtirs
18,00 – 18,30 “Pa Sucat amb Oli i el canvi de corona” de Gallaret Teatre (Actuació) Plaça Carbó
18,00 – 18,30 Demostració de Setges medievals (Actuació) Adoberies
18,15 – 19,45 "Crema de bruixes" de Infestum (Passacarrers) Església de la Pietat i voltants
18,15 – 19,00 “Caladrius” de Grup Lleurem (Passacarrers) Rambla del Passeig
18,30 Dansa del Ventre i percussió en directe (Actuació) Plaça Santa Eulàlia
18,30 – 20,00 “Scroon i els seus ensinistradors” de Toniton (Passacarrers) Catedral i Plaça Gaudí
19,00 – 19,30 “Pa Sucat amb Oli i el canvi de corona” de Gallaret Teatre (Actuació) Plaça Carbó
19,00 – 20,30 Grallers Sagals d'Osona (Passacarrers) Plaça dels Màrtirs i Rambla del Passeig
19,00 – 19,30 Tir amb Arc Vall Llobera i les esteles de foc (Actuació) Pont de Queralt
19,00 – 19,45 “Caladrius” de Grup Lleurem (Actuació) Plaça dels Màrtirs
Dilluns 8 de desembre
MATÍ
10,00 – 11,00 Grup “El Toll” (Passacarrers) Catedral i Plaça Gaudí
10,00 – 11,30 Festorum de 5 (Passacarrers) Rambla del Passeig
10,15 – 12,15 Carro de contes (Actuació) Plaça dels Màrtirs
10,30 – 11,00 " Armar al cavaller" de Casus Bellic (Actuació) Adoberies
10,30 – 12,00 " La llegenda del Comte Guifré" de Infestum (Passacarrers) Parc Jaume Portell i Rambles
10,45 – 12,15 " Espectacle de circ" de Toniton (Passacarrers) Església de la Pietat i voltants
11,30 – 12,00 Demostració de lluita de Casus Bellic (Actuació) Plaça Antoni Gaudí
11,30 – 12,30 Grup “El Toll” (Passacarrers) Catedral i Plaça Gaudí
12,15 – 13,00 Microtroupe titelles (Actuació) Plaça dels Màrtirs
12.30 Dansa del Ventre i percussió en directe (Actuació) Plaça Santa Eulàlia
12,30 – 14,00 " El campament dels cavallers" de Infestum (Passacarrers) Catedral i Plaça Gaudí
12,30 – 14,00 Grallers Sagals d'Osona (Passacarrers) Rambla del Passeig i Carme
12,30 – 14,00 Festorum de 5 (Passacarrers) Església de la Pietat i voltants, Bisbat i Parc Jaume Portell
12,30 – 14,00 " Romanços de cecs cantats i contats en vers" de Toniton (Actuació) Plaça Carbó
13,00 – 13,30 Demostració de Setges medievals de Casus Bellic (Actuació) Adoberies
13,30 – 14,30 Torneig Medieval Tir amb Arc Vall Llobera (Actuació) Pont de Queralt
TARDA
15,00 – 16,30 Festorum de 5 (Passacarrers) Parc Jaume Portell i Rambles
15,30 – 16,15 " El vi de Sa Majestat" de Toniton (Passacarrers) Plaça Màrtirs i Rambla del Passeig
15,45 – 16,00 Demostració Tir amb Arc Vall Llobera (Actuació) Pont de Queralt
16,00 – 16,30 "Armar el cavaller" de Casus Bellic (Actuació) Adoberies
16,15 – 17,45 "La caça de les bèsties" de Infestum (Passacarrers) Catedral i Plaça Gaudí
16,30 Dansa del Ventre i percussió en directe (Actuació) Plaça Santa Eulàlia
16,45 – 18,15 Grallers Sagals d'Osona (Passacarrers) Parc Jaume Portell i Rambles
16,30 – 17,15 “Caladrius” de Grup Lleurem (Passacarrers) Església de la Pietat i voltants
17,00 – 17,30 Demostració de lluita de Casus Bellic (Actuació) Adoberies
17,00 – 19,00 Carro de contes (Actuació) Plaça dels Màrtirs
18,00 – 18,30 Demostració de Setges medievals (Actuació) Adoberies
18,00 – 18,30 “Pa Sucat amb Oli i el canvi de corona” de Gallaret Teatre (Actuació) Plaça Carbó
18,15 – 19,00 “Caladrius” de Grup Lleurem (Passacarrers) Rambla del Passeig
18,30 Dansa del Ventre i percussió en directe (Actuació) Plaça Santa Eulàlia
18,30 – 20,00 “Scroon i els seus ensinistradors” de Toniton (Passacarrers) Catedral i Plaça Gaudí
18,30 – 20,00 " Crema de buixes" de Infestum (Passacarrers) Església de la Pietat i voltants
19,00 – 19,30 “Pa Sucat amb Oli i el canvi de corona” de Gallaret Teatre (Actuació) Plaça Carbó
19,00 – 19,30 Tir amb Arc Vall Llobera i les esteles de foc (Actuació) Pont de Queralt
19,00 – 19,45 “Caladrius” de Grup Lleurem (Actuació) Plaça dels Màrtirs
19,00 – 20,30 Grallers Sagals d'Osona (Passacarrers) Rambla del Passeig i Carme
-----------------------------------------------------------------------------------------
Assalt Altarriba 6, 7 i 8 de desembre
Número escena - localització- horari
1 - Pati santa Creu - 11:30h.
2 - Casa convalescència - 12:15h.
3 - Orferó - 13:00h.
4 - Casa Ricart - 16:15h.
5 - Catedral - 17:00h.
6 - Casa Bojons - 17:30h.
7 - Pietat - 18:00h.
8 - Episcopal - 19:00h.
Demostració d'oficis
Forjador 1: 12h., 15h. i 19:30h.
Forjador 2: 10h., 13h. i 18h.
Forjador 3: 11h., 14h. i 17h.
Pergaminum: 10h., 16h. i 18h.
Tall de Fusta: 10h., 15h. i 19h.
Carboner: 11h., 13h. i 16h.
Tapissaire: 11h., 13h. i 17h.
Bufador de Vidre: 12h., 15h. i 19h.
Tèxtil (llana): 12h., 14h. i 18h.
Terrissaire: 10:30h., 13:30h. i 17:30h.
Culleraire: 10h., 14h. i 17h.
Talla lítica: 11h., 13h. i 16h.
Esmalt: 12h., 15h. i 19h.
Galeries de fotos del Mercat Medieval